Standard kwater prywatnych nad morzem

pokoj hotelowy

Polskie morze oferuje przebogate możliwości spędzania wolnego czasu – wszak po to wyjeżdża się w rejon, gdzie kwitnie turystyka, by pozwolić sobie na wypoczynek i rozrywkę. W sezonie urlopowym, czyli na przełomie miesięcy czerwca, lipca i sierpnia, prawdziwe żniwo zbierają wszelkiego rodzaju lokale rozrywkowe, sklepy, obiekty turystyczne, ale i wszelkiego rodzaju pensjonaty.

Standard prywatnych pensjonatów bywa zróżnicowany, ale jest to jedna z opcji najchętniej wybieranych przez przyjezdnych. Nie jest tanio, ale czystość, schludność i kameralność takich miejsc skłania do ich wyboru. Właściciele dbają bardzo o nocujących, nie ma nocnych hałasów na korytarzach, a częstokroć częstują także dobrymi, domowymi obiadami w cenie noclegów.

27.02.2013. 17:03

Ciekawe miejsca do zobaczenia nad Polskim morzem

Polskie morze kojarzy się zwykle z wylegiwaniem się, odpoczynkiem, słodkim nic nie robieniem. To fakt, nad morze jedzie się właściwie głównie po to, by odpocząć i zapomnieć o jakichkolwiek obowiązkach, całkowicie oddając się przyjemnościom. Można pobyt nad Bałtykiem traktować tak, a można też trochę pozwiedzać, a jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia nad polskim morzem.

Warto obejrzeć piękną, zabytkową latarnię morską na Przylądku Rozewie. Innymi ciekawymi miejscami są wszelkiego rodzaju stare porty, wśród których najbardziej znany jest chyba gdański port ze starym Żurawiem do załadunku statków. Ciekawym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów, jest sopockie molo, które, poza świetnymi widokami, oferuje też masę pamiątek i innych atrakcji.

14.02.2013. 08:06

Rodzaje kwater nad morzem

Ilekroć myślimy o urlopie, pierwsza myśl jest następująca: gdzieżby się tu wybrać? Co kojarzy się najlepiej z urlopem, wakacjami, wypoczynkiem, jeśli nie słoneczna plaża? A każdy Polak wie dobrze, i to bez fałszywej skromności, że jedne z najlepszych plaż są w Polsce.

Zanim jednak wybierzemy się w ciemno na wyjazd, zwłaszcza gdy planujemy go z rodziną, warto się dowiedzieć, jakie mamy do dyspozycji rodzaje kwater nad morzem. Wybór jest tu dość duży i poszczególne opcje różnią się także ceną. Są pola namiotowe, które nie są najdroższe, ale oferują najmniej wygód. Można wybrać także niedrogie pensjonaty bądź skromne hotele. Najwygodniej, ale niestety najkosztowniej jest w prywatnych domach, z pełnią wygód i prywatnymi łazienkami, gdzie najłatwiej wypocząć.

06.02.2013. 12:04